Jak wygląda terapia uzależnień od hazardu?


Mówiąc o uzależnieniach zwykle ma się na myśli nałogi związane z substancjami psychoaktywnymi, jednak uzależnienia behawioralne, czyli dotyczące zachowań, wcale nie są mniej groźne. Nie są też rzadko spotykane - choć na przykład o hazardzie nie mówi się tak wiele w Polsce jak o alkoholizmie, zjawisko to istnieje i dotyczy dużej części społeczeństwa. Warto przy tym wiedzieć, że hazardzistami są nie tylko bogaci mężczyźni odwiedzający kasyna, jak się często postrzega takich uzależnionych. Wiele osób to osoby uzależnione od gier na automatach, często bardzo młode.

Walka z tym nałogiem, tak samo jak z każdym innym, jest niezbędna, gdyż wpływa on negatywnie na całe życie hazardzisty. W dodatku tego rodzaju uzależnienie wiąże się zwykle z wydawaniem bardzo dużych sum pieniędzy, co szybko wpędza w długi. Nierzadko też hazardziści, poszukując dodatkowych środków na grę, dopuszczają się przestępstw, na przykład defraudując firmowe pieniądze. Szybkie i odpowiednie działanie jest więc niezbędne - terapia uzależnień od hazardu jest oferowana w wilanowskim ośrodku Vita Libera. Jak wygląda takie leczenie?

W takiej terapii stosuje się różne metody i podejścia, zależnie między innymi od indywidualnego przypadku. Zawsze jednak jednym z najważniejszych celów terapii jest wykrycie, co było przyczyną wpadnięcia w nałóg. Hazardzistą nie stają się osoby poszukujące w grach sposobu na zarobek czy rozrywki - zwykle powodem tego jest poszukiwanie emocji bądź ucieczka od posiadanych problemów. Chory musi zatem nauczyć się nie tylko unikania pokusy grania, ale też poradzenia sobie z owymi problemami czy pragnienia doznawania silnych emocji.

Terapia może przybierać formę spotkań z psychologiem bądź pobytu w ośrodku.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://vitalibera.pl
Dodano: 2022-08-04
Telefon: 538455505
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zakamarek 39a
Kod pocztowy: 02-998

Źródła:
https://vitalibera.pl/terapia-uzaleznien/leczenie-hazardu/terapia-od-hazardu/Inne Firmy