Czym są maty węchowe?


Wśród najpopularniejszych akcesoriów dla psów można wymienić zabawki przeznaczone do trenowania węchu. Dlaczego warto w nie zainwestować? Jakie produkty wybrać? Na stronie internetowej pod adresem szarpnijsie.com przedstawiono kilka sprawdzonych inspiracji dla psich opiekunów.

Warto zainwestować w dobrej jakości maty węchowe, które:

  • wykonane są z miękkiego, starannie dobranego materiału,
  • zawierają wiele skrytek do umieszczenia apetycznych przysmaczków,
  • sprawdzają się dla psów w różnym wieku, przedstawicieli małych i dużych ras,
  • korzystnie wpływają na rozwój i samopoczucie zwierzaka.

Poszukiwanie przysmaków ukrytych pomiędzy kawałkami materiału daje czworonogom wiele satysfakcji, a jednocześnie uczy ich cierpliwości. Ponadto wykazuje działanie wyciszające. Polecane jest na przykład dla niespokojnych zwierzaków, które mają za sobą trudną przeszłość i potrzebują łagodnej, przyjemnej rozrywki. Wąchanie jest też ważnym elementem psich treningów i zabawy z matą są często organizowane przez opiekunów zwierzaków na przykład przed zawodami.

Dobra mata węchowa wyprodukowana jest z dzianiny polarowej, która wyróżnia się dużą miękkością oraz intensywnymi kolorami. Ponadto ma właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu nie przesuwa się po podłodze. Przy zakupie produktu można zdecydować o jego wymiarach. Należy dopasować je do wielkości rasy czworonoga oraz jego wieku. Najpopularniejsze warianty zabawki mierzą 20x30, 30x40 i 40x60 cm. Kolejną opcją spersonalizowania wyrobu jest wybór jego koloru. Producent zapewnia szeroką gamę barw, wśród których można wymienić różne odcienie niebieskiego, zielonego, czerwonego, żółtego i różowego. Zabawka dostępna jest w korzystnej cenie i zostaje wyprodukowana na indywidualne zamówienie klienta.

Matę można zwinąć i nie zajmuje dużo miejsca. Sprawia to, że łatwo zabrać ją ze sobą w podróż lub na trening. Zabawę w szukanie smaczków warto organizować regularnie. Ciekawą alternatywą dla mat są kule węchowe, które pełnią takie same funkcje, ale mają inny kształt.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://szarpnijsie.com/
Dodano: 2022-10-22
Telefon: +48 886 603 652
Miejscowość: Knurów
Adres: Piłsudczyków 10B
Kod pocztowy: 44-196

Źródła:
https://szarpnijsie.com/kategoria-produktu/dlaniuchaczy/matyszyte/Inne Firmy