Formalności dotyczące skupu zadłużonych nieruchomości


Sprzedaż zadłużonych mieszkań, domów czy lokali usługowych jest dosyć skomplikowana, ponieważ potencjalni nabywcy obawiają się, że zostaną oszukani i długi przejdą na nich. Mowa tutaj zarówno o kredytach hipotecznych, jak i prywatnych pożyczkach czy kredytach inwestycyjnych, w których nieruchomość jest zastawem. Zainteresowanie takimi lokalami jest niestety dosyć małe, co stwarza dodatkowe problemy właścicielowi, który chciałby pozbyć się nieruchomości i równocześnie spłacić wszystkie zobowiązania. 

Skup zadłużonych nieruchomości

Na rynku szczecińskim działa firma Profinvest, która zajmuje się skupem niemal każdej nieruchomości, w tym m.in. mieszkań, domów, pensjonatów, działek, lokali usługowych czy kamienic. Przedstawiciele w krótkim czasie załatwiają wszystkie niezbędne formalności w celu przejęcia zadłużonej nieruchomości wraz z natychmiastową wypłatą gotówki byłemu właścicielowi. Oczywiście kwota zadłużenia trafia bezpośrednio do banku czy innej instytucji, u której klient miał dług. Cała procedura trwa zaledwie kilka dni, a szczecińska firma nie pobiera od transakcji żadnych prowizji.

Biuro zajmuje się również skupem nieruchomości:

  • zniszczonych, m.in. po zalaniu czy pożarze,
  • przeznaczonych do generalnego remontu,
  • pochodzących ze spadku,
  • po podziale majątkowym (w przypadku rozwodu),
  • z udziałami (firma może odkupić część udziałów od jednego z właścicieli),
  • w przypadku których właścicielami są osoby przebywające stale za granicą. 

Przedstawiciele agencji chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości klientów oraz pomogą w załatwieniu niezbędnych formalności dotyczących transakcji kupna - sprzedaży u notariusza. Pracownicy mogą także zorganizować potrzebne dokumenty związane z nieruchomością.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://profinvest.pl
Dodano: 2021-11-03
Telefon: 530377717
Miejscowość: Szczecin
Adres: Reduty Ordona 56
Kod pocztowy: 71-202

Źródła:
https://profinvest.pl/skup-zadluzonych-nieruchomosci/Inne Firmy