Drewniane parkiety - czy warto w nie inwestować?


Jednym z najtrwalszych i najchętniej wykorzystywanych materiałów przez producentów podłóg jest drewno. Ten naturalny surowiec nie tylko pięknie się starzeje, ale też wpasowuje się w każde wnętrze i powoduje, że pomieszczenia nie sprawiają wrażenia pustych oraz mało przytulnych. Tworzy się z niego deski o różnej grubości i długości, które mogą być układane na szereg sposobów. Materiał ten znajduje zastosowanie szczególnie w często eksploatowanych wnętrzach, ponieważ trudno go zniszczyć, a w razie pojawienia się uszkodzeń, może być poddawany procesowi cyklinowania. Jego celem jest usunięcie niewielkich zarysowań, wgnieceń oraz pozostałości po farbach i lakierach, co powoduje, że podłogi wyglądają jak nowe i pozytywnie wpływają na estetykę pomieszczeń.

Zazwyczaj podłogi drewniane są produkowane z deszczułek litego drewna, łączonych przy użyciu specjalnych piór oraz wpustów. Interesują się nimi osoby chcące otaczać się naturalnymi materiałami, wolnymi od toksycznych substancji, które są biodegradowalne i ekologiczne. Prezentują się zachwycająco zwłaszcza w obiektach urządzonych w stylu skandynawskim, angielskim, rustykalnym oraz boho. Zaimpregnowane odpowiednimi preparatami nie blakną pod wpływem silnego słońca, a na dodatek nie przyciągają kurzu, dlatego ich nabywcami są także osoby borykające się z alergiami.

Część z nich decyduje się na parkiety, kojarzące się ze stylem vintage, który nie wychodzi z mody. Producenci proponują deski w jaśniejszych bądź ciemniejszych odcieniach. Pierwsze z nich wyglądają dobrze w pomieszczeniach o małym metrażu, ponieważ optycznie je powiększają, dzięki czemu nie sprawiają wrażenia ciasnych. Natomiast drugie są spotykane w wielu gabinetach, gdyż kojarzą się z ponadczasową elegancją oraz prestiżem.

Drewno jest cieplejsze w dotyku w porównaniu do ceramicznych płytek oraz paneli PCV, co doceniają osoby chodzące boso. Parkiety z tego materiału można nabyć w przedsiębiorstwie Prodexpol, czyli doświadczonej firmie o licznych rekomendacjach. Kontaktują się z nią osoby urządzające domy, mieszkania, biura oraz szereg innych przestrzeni. Deski, jakie na nich czekają, mogą być układane w szachownicę, cegiełkę lub jodełkę, co sprawia, że pomieszczenia zyskują jedynego w swoim rodzaju charakteru. Tworzy się je zarówno z rodzimych gatunków drewna, takich jak dąb lub jesion, jak i egzotycznych.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Inne Firmy