FM200 | PRD Fire Solutions


Archiwa gminne i powiatowe muszą spełniać szereg wytycznych w zakresie bezpieczeństwa przechowywanych tam danych. Z uwagi na łatwopalność zgromadzonych tam zbiorów konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu przeciwpożarowego, który zapobiegnie zniszczeniu dokumentacji i wyposażenia archiwum zarówno jeśli chodzi o strawienie ogniem, jak i wodą lub pianą gaśniczą. Wyposażając pomieszczenie służące do archiwizowania nośników danych, warto zastosować rozwiązanie gazowe. Odpowiednio rozmieszczony system dysz pozwoli efektywnie rozprowadzić substancję gaszącą w miejscu występowania ognia, nie wpływając jednocześnie na stan zgromadzonych w archiwum akt.

Realizatorem, który może zaproponować wykonanie tego typu instalacji, wykorzystującej do gaszenia gaz FM200, jest firma przedstawiająca się na stronie internetowej prd-fs.pl. To certyfikowany dostawca, który zajmuje się również serwisowaniem i okresową kontrolą stanu technicznego zamontowanego systemu. Takie kompleksowe przeprowadzenie usługi jest doceniane przez klientów, którzy mają dzięki temu pewność, że instalacja z pewnością uruchomi się w sytuacji wystąpienia pożaru.

Gaszenie gazem to także bezpieczna opcja, jeśli w archiwum zastosowano system komputeryzacji, a zbiory są skatalogowane na serwerach. Aplikacja środka na przyłącza odpowiedzialne za zasilanie całego pomieszczenia nie powoduje zwarcia lub przepięć, mogących wpływać na eskalację pożaru. W większości przypadków po ugaszeniu ognia istnieje duża szansa odzyskania zapisanych danych, co z pewnością ucieszy archiwistów odpowiedzialnych za przeprowadzanie inwentaryzacji.

Warto pamiętać, że skuteczna ochrona mienia, w tym także zarejestrowanych zbiorów archiwalnych, to jeden z obowiązków włodarzy gmin i powiatów. Skorzystanie z oferty przedstawionej przez wspomnianego realizatora pozwoli na wypełnienie zobowiązania wynikającego z zadań własnych wójta, burmistrza lub starosty. Mogą oni rozszerzyć usługę i zlecić montaż systemu gaszenia gazem także na inne pomieszczenia znajdujące się w zarządzanych budynkach administracji publicznej.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.prd-fs.pl/
Dodano: 2021-08-20
Telefon: +48535951939
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Adres: Rejowska 99
Kod pocztowy: 26-110

Źródła:
https://www.prd-fs.pl/nasza-oferta/urzadzenia-gasnicze-gazowe/fm-200-du-pont.htmlInne Firmy