Autor: Iwo Dudek
Samochody spalinowe a auta elektryczne. Jakie są różnice w ich działaniu?


Zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne rozwiązania, jeśli chodzi o transport, jest obecnie bardzo duże. Stara się na nie odpowiadać kadra firmy PlugBox Europe Sp. z o.o. To międzynarodowy producent oraz dystrybutor stacji ładowania pojazdów elektrycznych, z którego ofertą mogą dziś zapoznać się i skorzystać także polscy odbiorcy, zarówno osoby prywatne, jak i przedstawiciele biznesowi.

Pracownicy starają się przedstawiać Polakom korzyści, jakie można osiągnąć, zamieniając samochody spalinowe na auta elektryczne bądź hybrydy. Podstawową różnicą jest inny sposób zasilania. W przypadku aut na benzynę lub olej napędowy podczas jazdy dochodzi do spalania paliwa, co generuje spore ilości szkodliwych dla zdrowia i środowiska substancji, które przenikają do atmosfery, zatruwając ją. Pojazdy na prąd nie wytwarzają spalin oraz nie powodują nadmiernej eksploatacji zasobów ziemi, takich jak ropa naftowa i gaz ziemny. Są przez to bezpieczniejsze dla środowiska.

Szczegółowe informacje, jakie plusy daje zmiana auta zasilanego PB lub ON na popularnego elektryka, firma udostępnia na swojej stronie internetowej. Pracownicy przypominają, że nie należy się obawiać trudności z dostępem do źródła prądu w czasie jazdy. Obecnie coraz więcej stacji oferujących tradycyjne paliwo ma w swojej ofercie także punkty ładowania samochodów na akumulator, sporo takich punktów można znaleźć w większości polskich miast, pojawiają się też na przedmieściach i na terenach wiejskich. Dostawca proponuje także zakup i montaż infrastruktury pozwalającej na napełnienie baterii w warunkach domowych. Jest to opcja dla osób, które na ten moment mają nadal utrudniony dostęp do możliwości szybkiego ładowania swojego pojazdu.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!


Inne Firmy