Folia przeciwsłoneczna na okno – co warto wiedzieć?


Nadmierne nagrzewanie się domów i mieszkań w czasie upalnego lata stanowi duży problem dla wielu osób. Jednym ze sprawdzonych sposobów na zmniejszenie temperatury w pokojach jest zastosowanie nowoczesnych folii przeciwsłonecznych.

Na samym początku warto podkreślić, że montaż tego typu produktu pozwala na obniżenie temperatury we wnętrzu budynku nawet o kilka stopni, dzięki czemu można ograniczyć zużycie prądu zasilającego system klimatyzacji. Najlepiej nakleić powłokę na okna południowe, dachowe oraz na duże przeszklenia, np. drzwi balkonowe lub tarasowe. Z pewnością ważną informacją dla wielu osób będzie fakt, że dobrej jakości folia może dodatkowo zlikwidować refleksy na monitorach.

Folia przeciwsłoneczna na okno jest wykonana z poliestru. Jej działanie polega na odbiciu promieni ultrafioletowych, więc nie przenikają do pomieszczeń i nie nagrzewają powietrza. Istnieje kilka rodzajów folii, mianowicie wersja:

  • lustrzana,

  • przyciemniająca,

  • spektralno-selektywna.

Pierwszy typ przypomina lustro weneckie. Oznacza to, że zewnętrzna warstwa wygląda jak tafla lustra, a wewnętrzna jest częściowo przejrzysta, ale przyciemniona. Warstwa lustrzana jest odpowiedzialna za odbijanie promieni. Tego typu produkt zapewne zainteresuje osoby, które poza chęcią obniżenia temperatury w pokoju, chcą zapewnić sobie prywatność. Sprawdzi się świetnie w mieszkaniach znajdujących się na parterze czy na oknach zaraz obok chodnika. Folia przyciemniająca działa na podobnej zasadzie, ale pozwala na częściowe zachowanie transparentności po obu stronach szyby. Im ciemniejsza będzie  powierzchnia, tym lepiej ochroni wnętrze przed gorącem, ale i w pokoju będzie o wiele mniej światła, co może być dużym problemem w czasie zimy i jesieni. Natomiast powłoka spektralno-selektywna to bezbarwny filtr, który sprawdzi się doskonale w biurach czy salonach, gdzie dostęp do naturalnego światła jest ważny. Poza tym warto pamiętać o tym, że folie dzielą się na zewnętrzne i wewnętrzne. Modele zewnętrzne najlepiej wybrać na okna z dwoma szybami. Takie rozwiązanie zwiększy skuteczność izolacji. Dodatkowo zabezpiecza szkło przed pęknięciem.

Doskonałej jakości folie przeciwsłoneczne można znaleźć na stronie internetowej zakupy3eu.com. Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach. Przedsiębiorstwo szybko realizuje zamówienia.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://zakupy3eu.com/
Dodano: 2023-04-13
Telefon: 61 646 95 50
Miejscowość: Poznań
Adres: Ostrowska 398
Kod pocztowy: 61-312

Źródła:
https://zakupy3eu.com/kategoria-produktu/budynki/folie-okienne/3m-folie-przeciwsloneczne/Inne Firmy