Jakie opakowania jednorazowe wybrać do restauracji?


Osoby, które prowadzą food trucki, nieduże lokale gastronomiczne, z pewnością wiedzą, że od jakiegoś czasu na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej obowiązuje zakaz wykorzystywania w bufetach, kawiarniach czy barach plastikowych sztućców, słomek oraz różnego typu pojemników. Z tego względu przedsiębiorcy muszą wprowadzić alternatywne rozwiązania. Obecnie na rynku działa wielu producentów, którzy oferują opakowania jednorazowe wytwarzane z ekologicznych materiałów. Wśród proponowanych surowców znajduje się szkło, papier, biopolimer, odpady trzciny cukrowej, skrobia roślinna (kukurydziana, ziemniaczana, sojowa) lub liście palmowe i bambusowe. Co wybrać?

Dobór konkretnych produktów zależy od różnych czynników, przede wszystkim rodzaju artykułów, które będą w nich przechowywane. Bary i kawiarnie, w których serwuje się rozmaite przekąski, ciastka czy frytki, mogą zakupić klasyczne, niedrogie, papierowe pojemniki, a nawet koszyczki wielorazowego użytku. Natomiast właściciele food trucków, które serwują hamburgery, pizzę lub kanapki, powinni zainwestować w porządne opakowania z mocniejszych materiałów, grubszego papieru lub tektury. Restauracje, które wydają posiłki na wynos, mogą wybrać lunch box, tackę, pudełka z trzciny cukrowej lub surowca rPET, który podlega recyklingowi. Te materiały mają większą odporność na temperaturę, więc wytrzymają podróż do klienta. Dobrze sprawdzą się również naczynia z jadalnego ciasta chlebowego. W piekarniach lub cukierniach można zastosować kartony z szybką, które nie tylko zabezpieczą wypieki, ale i je wyeksponują.

Ekologiczne opakowania można zamówić na stronie internetowej myhappyocean.pl. Asortyment jest rozbudowany i różnorodny, obejmuje pojemniki na dania gorące i zupy, pudełka na desery, sosy, dipy, słomki, sztućce, tace do żywności typu fingerfood, torby na sushi. Dużym zainteresowaniem wśród właścicieli restauracji cieszą się naczynia jadalne. Warto podkreślić, że wszystkie sprzedawane produkty spełniają obowiązujące normy europejskie.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://myhappyocean.pl/
Dodano: 2022-10-22
Telefon: + 48 509 295 620
Miejscowość: Warszawa
Adres: Zapłocie 256
Kod pocztowy: 02-970

Źródła:
https://myhappyocean.pl/Inne Firmy