Mieszadło do gnojowicy – jaki model wybrać?


Gnojowica to organiczny nawóz płynny, który powstaje w wyniku fermentacji odchodów zwierzęcych. Jest ona szeroko stosowana w rolnictwie.

Proces powstawania gnojowicy polega na gromadzeniu i fermentacji odchodów zwierzęcych w specjalnych zbiornikach lub przydomowych oczkach. W trakcie fermentacji dochodzi do rozłożenia składników organicznych. W wyniku tego procesu powstaje płynna mieszanina składająca się głównie z wody, azotu, fosforu, potasu i innych składników odżywczych. Stanowią one cenne źródło składników odżywczych dla roślin. Z tego względu gnojowica jest stosowana do ich nawożenia. Pomaga także poprawić strukturę gleby, zwiększając jej zdolność do zatrzymywania wody i składników odżywczych. Działa jako naturalny środek poprawiający przepuszczalność ziemi. Stosowanie gnojowicy umożliwia przetworzenie i wykorzystanie odchodów zwierzęcych jako cennego nawozu organicznego, zmniejszając w ten sposób negatywny wpływ na środowisko i przyczyniając się do zrównoważonego gospodarowania odpadami. Żeby jednak możliwe było efektywne wykorzystanie odchodów jako źródła nawozu należy skorzystać ze specjalnych urządzeń. Do rozdrabniania obornika świetnie nadaje się mieszadło do gnojowicy, które jest dostępne w ofercie firmy Mikomax. Odznacza się ono wysoką sprawnością, a także łatwą obsługą. Nie wymaga instalacji dodatkowych zaworów, a także jest za dostępne w wielu wersjach, różniących się od siebie przede wszystkim mocą. Mieszadła są dostępne w wersji prostej, pionowej oraz wieżowej. Solidna konstrukcja sprawia, że urządzenia zachowują sprawność na lata.

Urządzenie wymaga jedynie okresowego serwisu, który polega na sprawdzeniu ilości oleju. W razie pytań co do wyboru odpowiedniego modelu wystarczy skontaktować się z przedstawicielami firmy. Warto zainteresować się innymi produktami w ofercie, a w tym z systemami do wentylacji w oborze, ocieplania chlewni i kurnika, a także konstrukcjami do tworzenia wykroczenia. Przedsiębiorstwo wykonuje również specjalne ruszta betonowe dla trzody.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.miko-max.pl/
Dodano: 2023-07-25
Telefon: 515130620
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Adres: Tadeusza Kościuszki 50
Kod pocztowy: 07-300

Źródła:
https://www.miko-max.pl/mieszadla-do-gnojowicyInne Firmy