Co może zaoferować pracownia florystyczna w Warszawie działająca przy zakładzie pogrzebowym?


W większości zakładów pogrzebowych zamówić można kwiaty na pogrzeb, ale nie wszystkie mają tak samo wysokiej jakości usługi. Chcąc godnie uczcić pamięć zmarłej osoby, warto postawić na usługi profesjonalne, a więc florystyczne, gdyż sztuka układania kompozycji kwiatowych ma ogromne znaczenie - tym bardziej w przypadku kwiatów na pogrzeb, które mają określoną symbolikę. Specjaliści doskonale ją znają, a także wiedzą, co warto dodać do kwiatów, by całość prezentowała się świetnie.

Z tego względu stołeczny zakład pogrzebowy, opisany na stronie mpuk.pl, prowadzi też pracownię florystyczną w Warszawie, oferując między innymi kwiaty na pogrzeb - ale też na grób, wybierane na przykład z okazji Wszystkich Świętych. Nie da się jednak ukryć, że te pierwsze mają szczególne znaczenie, są bowiem oznaką szacunku zmarłej osoby i ważnym elementem ostatniego pożegnania. Dlatego też trzeba wybierać je z uwagą, a pracownicy pracowni zawsze doradzą najlepsze rozwiązania. Tradycja mówi, jakie kwiaty powinny być wybierane na pogrzeby, są to ściśle określone gatunki, jak lilie, kalie i goździki, jasne są też wytyczne dotyczące kolorów, które są zwykle stonowane. Myli się jednak każdy, kto pomyśli, że takie kompozycje zawsze są podobne, gdyż specjaliści mają do wyboru wiele elementów dodatkowych, na czele z liśćmi. Mogą zatem dowolnie ozdabiać wiązanki. Często stosowaną praktyką jest też oczywiście dodawanie szarf z napisami wyrażającymi szacunek dla zmarłej osoby, będącymi wyrazem ostatniego hołdu i pożegnania. Wszystko to ma duże znaczenie dla personalizacji wybieranych kompozycji - można je dobierać do gustu własnego, a także zmarłego, honorując go w ten sposób. Przykładowo, często osoba lubiąca konkretny kolor ma na grobie utrzymane w nim kwiaty.

Pracownia daje też możliwość wybierania różnych kompozycji kwiatowych jeśli chodzi o ich wielkość, która determinuje również cenę. Największe i najkosztowniejsze są wieńce, wybierane zazwyczaj przez najbliższą rodzinę. Tańsze i mniej okazałe, ale także bardzo piękne, są półwieńce.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://mpuk.pl/
Dodano: 2022-12-14
Telefon: 22 836 69 12
Miejscowość: Warszawa
Adres: Nakielska 3
Kod pocztowy: 01-106

Źródła:
https://mpuk.pl/oferta/pracownia-florystyczna-warszawaInne Firmy