Jak dobrze dobrać stół jadalniany?


Wybierając stół do spożywania posiłków, większość osób kieruje się przede wszystkim jego wielkością, przy czym pożądane jest, by zapewniał wygodę, a jednocześnie nie zabierał zbyt wiele cennego miejsca - dotyczy to osób jadających posiłki w kuchni albo w salonie. Mając jednak osobne, przeznaczone do tego pomieszczenie, czyli jadalnię, zwykle nie jest się tak ograniczonym metrażem, można zatem mówić o bardzo komfortowej sytuacji. Jak zatem wybrać stół do tego pomieszczenia?

Oczywiście tutaj także ważna jest wielkość. Nie ma sensu stawianie na bardzo duży mebel kiedy rodzina jest mała, a przy tym rzadko przyjmuje się gości. Kiedy zaś potrzeba większego mebla, trzeba wybrać go tak, by wszyscy się przy nim zmieścili, a przy tym mieli odpowiednio dużo miejsca do wygodnego posługiwania się sztućcami - nie mogą trącać się łokciami. Warto też tak dobrać wielkość stołu, by wygodnie było poruszać się wokół niego, stawiając na nim potrawy, sprzątając z niego, a także zasiadając i wstając. Oczywiście rozmiar musi być też dobrany w taki sposób, by nie przytłaczał nadmiernie przestrzeni - wiele osób z tego względu chce mieć przestronne jadalnie.

Kolejna ważna kwestia to praktyczność. Świetnie może prezentować się na przykład mebel z blatem ze szkła, ale nie zawsze będzie praktyczny i łatwy do utrzymania w czystości - widoczne na nim będą nie tylko smugi, czasem nawet po myciu, czy kurz, ale też, a raczej przede wszystkim, odciski palców, co może być uciążliwe. Z tego względu większość osób stawia na stół jadalniany z drewna, które jest nieśmiertelnym surowcem. Dobry mebel może przy tym posłużyć nawet kilku pokoleniom, jest to zatem świetna inwestycja, nie tylko do wnętrz urządzonych w klasyczny sposób. Na stronie mandallin.pl można znaleźć stoły loftowe i indyjskie, doskonałe także do bardzo nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych jadalni. Niektóre z nich mają wręcz futurystyczne formy, zwracające uwagę nietypowym kształtem nóg. Ich blaty, wykonane z drewna, wyróżniają się wielką odpornością na wszelkie uszkodzenia, tak samo zresztą jak metalowe nogi. W dodatku postawić można na bardzo surowy wariant, prezentujący się bardzo naturalnie i charakterystycznie. Takie elementy sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, co zresztą udowadniają zdjęcia, będące świetnym źródłem inspiracji.

Poza tym warto pamiętać, że drewno zawsze wprowadza do pomieszczeń wrażenie przytulności.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://mandallin.pl
Dodano: 2023-06-13
Telefon: 513 160 828
Miejscowość: Toruń
Adres: M. Skłodowskiej-Curie 73
Kod pocztowy: 87-100

Źródła:
https://mandallin.pl/129-stoly-drewniane


Inne Firmy