Gdzie najlepiej zamawiać kolekcjonerskie nasiona Do-Si-Dos czy Big Bud?


Konopie indyjskie, mające obecnie blisko tysiąc sklasyfikowanych odmian, to jedna z chętniej kolekcjonowanych roślin. Dzięki regularnemu pojawianiu się nowych rodzajów nasion, powstających z połączenia wcześniej istniejących szczepów, zbieracze mogą stale poszerzać swoje zestawy. Rośnie też popularność dobrych banków nasion, które dostarczają ziarna o coraz to nowych nazwach, na przykład Do-Si-Dos, Big Bud czy Banana Punch.

Doświadczeni kolekcjonerzy mają już zwykle sprawdzone miejsca zakupu nasion, w których jakość towaru jest zawsze zagwarantowana. Jednak osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z gromadzeniem wyjątkowych ziaren stają przed nie lada wyzwaniem. Na co podczas wyboru sklepu z nasionami konopi powinni zwrócić uwagę początkujący hobbyści?

Pierwszym punktem jest zapewnianie przez sprzedawcę właściwych warunków podczas transportu. Wysyłka powinna trwać jak najkrócej, ponieważ nasiona muszą stale przebywać w niskiej temperaturze. Podobnie jest z ich przechowywaniem – powinny być trzymane w chłodzie, w miejscu suchym i pozbawionym światła, aby nie doszło do pojawienia się kiełków. Pęknięte nasiono nie nadaje się już do sprzedaży ani kolekcjonowania. Warto przy tym pamiętać, że wyhodowanie rośliny czy doprowadzenie do jej wykiełkowania jest w Polsce niezgodne z prawem.

Dobry sklep, taki jak Growseed, oferuje wysokiej jakości opakowania, które nadają się do długotrwałego przetrzymywania nasion. Zamawiający otrzymuje wybrane okazy umieszczone w fiolkach, dobrze wyeksponowane, a jednocześnie chronione przed wpływem promieniowania.

Przy zakupie warto jeszcze zwrócić uwagę, czy nasiona są świeże. Zdrowe ziarenka mają gładką łupinę w ciemnym kolorze, bez pęknięć i śladów infekcji. Na ich powierzchni, w zależności od odmiany, mogą się pojawiać żyłki czy jaśniejsze prążki.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://growseed.pl/
Dodano: 2022-06-25
Telefon: 731829829
Miejscowość: Bielany Wrocławskie
Adres: Słoneczna 4
Kod pocztowy: 55-040

Źródła:
https://growseed.pl/do-si-dos-auto
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konopie


Inne Firmy