Koty brytyjskie - gdzie znaleźć certyfikowaną hodowlę?


Posiadanie kota to spora odpowiedzialność, ale też dużo korzyści. Czworonożny, mruczący przyjaciel to doskonały towarzysz zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Świetnie wpływa na seniorów. Takim zwierzakiem mogą opiekować się nawet osoby chore, mające problemy z poruszaniem się. Kot nie wymaga wyprowadzania na smyczy, jest zwierzęciem przyzwyczajonym do miejsca, więc nawet wypuszczany na zewnątrz zawsze wraca do domu ze swoich wędrówek. 

Obecność kota w gospodarstwie to również pewność, że nie pojawią się w nim niechciane gryzonie. Odpowiednio wychowany i socjalizowany futrzak nie niszczy sprzętów i mebli, a obserwacja jego zabawy lub jej świadome rozpoczynanie może w korzystny sposób wpływać na samopoczucie właściciela. Wielu posiadaczy kotów poleca obcowanie z nimi jako sposób na pokonanie złego nastroju, a nawet łagodzenie stanów lękowych bądź początków depresji. Głaskanie miękkiego futerka uspokaja, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Podobne efekty daje słuchanie cichego, kociego mruczenia.

Obecnie w Polsce można znaleźć mruczki różnych ras. Dużą popularnością cieszą się koty brytyjskie. Hodowla brytyjczyków wymaga poznania i respektowania kilku zasad, między innymi uszanowania chwilowej potrzeby izolacji, jaką wykazują od czasu do czasu te zwierzęta. O tym, w jaki sposób należy wtedy reagować, można przeczytać na stronie internetowej kot4u.pl.

Posiadanie rasowego kota wiąże się z koniecznością umawiania częstszych wizyt u weterynarza oraz u groomera. Z drugiej strony obecność w domu zadbanego osobnika z rodowodem to powód do dumy i satysfakcji. Jest to też możliwość rozpoczęcia własnej hodowli lub startowania ze zwierzakiem na różnego rodzaju wystawach i konkursach.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.kot4u.pl/pl/
Dodano: 2022-09-04
Telefon: 536 786 024
Miejscowość: Ostrołęka
Adres: XXX XX
Kod pocztowy: 07-400

Źródła:
https://www.kot4u.pl/pl/


Inne Firmy