Owczarki długowłose - dlaczego warto mieć psa?


Owczarki niemieckie to inteligentne, żywiołowe, posłuszne i przyjazne czworonogi o zrównoważonym charakterze i dużej pewności siebie. Wyróżniają się odwagą, dzięki czemu nie mają problemów z obroną posesji, dlatego niekiedy są wykorzystywane jako psy stróżujące. Pracują też w policji lub innych służbach, w których tropią zaginionych czy odnajdują nielegalne substancje. Niekiedy odgrywają rolę psów-przewodników dla osób niewidomych, co ułatwia poruszanie się w centrum miasta i nie tylko. Początkowo bywają nieufne w stosunku do obcych, jednak nie wykazują zachowań agresywnych, jeśli nie czują się zagrożone. Warto socjalizować je od pierwszych miesięcy życia, przykładowo pod okiem behawiorysty. Zmniejsza to ryzyko pojawiania się problemów wychowawczych w późniejszym okresie.

Owczarki potrzebują towarzystwa, dlatego mogą żyć pod jednym dachem z innymi osobnikami. Potrzebują jednak ruchu, co oznacza, że należy zapewnić im regularne oraz długie spacery, podczas których mają okazję węszyć oraz biegać. Niektórzy decydują się na uczęszczanie na zajęcia sportowe, spośród których największą popularnością cieszy się agility, polegające na jak najszybszym pokonywaniu toru przeszkód. Tego typu aktywności nie tylko pomagają rozładować energię, ale też zacieśniają więź z właścicielem.

Psy tej rasy są inteligentne i łatwe podczas szkolenia. Żyją mniej więcej 12 lat i występują w odmianie krótkowłosej oraz długowłosej. Wszystkie z nich wymagają regularnego kąpania, przykładowo raz na dwa miesiące lub częściej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Równe istotne jest wyczesywanie sierści, mycie zębów szczoteczką bądź gazikami dostępnymi w aptece oraz przycinanie pazurów, co można zlecić pracownikom gabinetów weterynaryjnych.

Najważniejszą kwestią w przypadku przyszłych właścicieli jest wybór zaufanej hodowli. Jedną z nich jest hodowla Z Grodu Smoka, której owczarki długowłose odznaczają się pięknym wyglądem, zgodnym ze wzorcem rasy oraz dobrym zdrowiem. Jej właściciele chętnie opowiadają o swoich czworonogach i dzielą się wskazówkami związanymi z żywieniem, pielęgnacją czy spacerami. Psy, jakie proponują, są nieocenionymi kompanami wędrówek, którzy motywują do codziennego ruchu, co przekłada się na lepsze samopoczucie i kondycję fizyczną. Hodowla dysponuje też niezbędnymi dokumentami i oferuje pupile z rodowodem, które mogą brać udział w międzynarodowych wystawach.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://zgrodusmoka.pl
Dodano: 2023-01-24
Telefon: 692 297 595
Miejscowość: Żmigród
Adres:
Kod pocztowy: -

Źródła:
https://zgrodusmoka.pl/Inne Firmy