Księgowość NGO - komu zlecić?


Zasady formalno - prawne, jakie musi spełniać organizacja pozarządowa, są przedstawione w polskim prawodawstwie. Obejmują między innymi obowiązek prawidłowego księgowania wydatków (przychodów i rozchodów) oraz ewidencjonowania posiadanego majątku, zwłaszcza środków trwałych. Obowiązek w powyższym zakresie może spełniać osoba z odpowiednim wykształceniem, zatrudniona na etacie w organizacji. Jest to rozwiązanie, które jednak generuje znaczne koszty własne.  Lepszą opcją, która zapewnia również szereg dodatkowych korzyści, jest wybór outsourcingu.

Decydując się na skorzystanie z usług księgowej z zewnątrz, warto poszukać realizatora, który może zapewnić nie tylko wsparcie w jednym zakresie. Poleca się znalezienie biura, którego kadra może zaproponować kompleksowe usługi w sferze nie tylko rozliczeń prowadzenia ewidencji, ale także podejmie się w imieniu klienta prowadzenia spraw kadrowych. To dodatkowa oszczędność, zwłaszcza jeśli w organizacji zatrudniona jest spora liczba pracowników.

Zarówno kadry, jak i księgowość NGO to domena biura ogłaszającego się na stronie internetowej frux.org.pl. Lista realizowanych przez jego pracowników zadań własnych obejmuje jeszcze wiele pozycji. Pracownicy legitymują się wiedzą i doświadczeniem zawodowym, co pozwala im świadczyć pracę na wysokim poziomie. Kompetencje własne kadry są też na bieżąco uzupełniane poprzez udział w rozmaitych kursach i szkoleniach tematycznych.

Skorzystanie z powyższej oferty to także możliwość dla organizacji NGO, aby zyskać kompleksowe wsparcie przy ubieganiu się o dodatkowe dotacje (zarówno ze środków krajowych, jak i unijnych). Przez lata prowadzonej działalności pracownicy biura zyskali potrzebne uprawnienia oraz wiedzę, pozwalające na zadbanie o każdy etap zarówno pozyskiwania środków, jak i ich późniejszego wydatkowania oraz rozliczenia. Biorąc pod uwagę drobiazgowość i zwracanie uwagi na najdrobniejsze szczegóły, z jakimi komisja weryfikacyjna bada poszczególne kwestie, zwłaszcza w gestii finansów, pomoc kompetentnego specjalisty jest wręcz nieodzowna. 

Wsparcie biura pozwala na uniknięcie poważnych problemów. Nieprawidłowości dostrzeżone podczas kontroli mającej zweryfikować, na jaki cel zostały przeznaczone przyznane środki, mogą skutkować koniecznością ich zwrotu. Organizacja może też otrzymać karę.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://frux.org.pl
Dodano: 2022-07-06
Telefon: 222439343
Miejscowość: Warszawa
Adres: Biała 4
Kod pocztowy: 00-895

Źródła:
https://frux.org.pl/dla-ngo/Inne Firmy