Kominek z płaszczem wodnym


Wielu mieszkańców domów jednorodzinnych posiada kominki, które poprawiają estetykę wnętrz. Przed podjęciem decyzji o zakupie takiego urządzenia, warto zrobić rozeznanie. Rynek obfituje bowiem w modele różniące się od siebie sposobem montażu czy mocą. Do najnowocześniejszych zalicza się kominki z płaszczem wodnym, które nie wymagają montowania rur DGP. Pozwalają one na racjonalne zarządzanie ogrzewaniem i zapewniają liczne korzyści ekonomiczne. Zdaniem specjalistów z firmy Foremski, posiadacze takich urządzeń zmniejszają rachunki za ogrzewanie o nawet 30% w sezonie zimowym. Idealnie sprawdzają się też w okresach przejściowych. Tak duży zwrot rekompensuje początkowe nakłady finansowe związane z zakupem kominka.

Podczas jego montażu należy uwzględniać wskazówki producenta. Musi być on połączony z instalacją centralnego ogrzewania przy użyciu specjalnego zestawu wymiennikowego. Ważne jest również zachowanie właściwych wymiarów przewodów, dlatego czynność tę warto powierzyć wykwalifikowanym fachowcom. Wśród korzyści kominków z płaszczem wodnym wymienia się ich znakomitą sprawność. Dostarczają one ciepło do instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu ogrzewają cały obiekt. Są stosowane wraz z kotłami napędzanymi na gaz ziemny lub olej opałowy. Drewno do zasilania takich kominków musi być dokładnie wysuszone. Najłatwiej rozpala się drewno pochodzące z roślin liściastych, które suszono przez co najmniej 12 miesięcy. Co prawda jest ono droższe od innych materiałów, jednak trzeba pamiętać, że wydziela mniej sadzy i trudnej do usunięcia smoły, zalegającej w przewodach kominowych.

Inną opcją jest prosty do wykonania system ogrzewania DGP, polegający na dystrybucji gorącego powietrza. Dociera ono do kominka przez specjalny otwór znajdujący się w obudowie, a następnie unosi się w kierunku okapu z wlotami do przewodów, które rozmieszczono we wszystkich wnętrzach. Do poprawnego działania takich urządzeń konieczna jest cyrkulacja oraz wentylator pomagający pokonywać opory przepływu powietrza.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.foremski.com.pl/
Dodano: 2020-09-21
Telefon: 61 29 22240
Miejscowość: Przeźmierowo
Adres: Rynkowa 56
Kod pocztowy: 62-081

Źródła:
https://www.foremski.com.pl/blog/2017/07/05/kominek-plaszczem-wodnym-ceny-warto/Inne Firmy