Taśma filcowa - co to takiego?


Filc to popularny materiał o wszechstronnym zastosowaniu, wykorzystywany w prywatnych domostwach oraz firmach. To właśnie z niego produkuje się maty wygłuszające, podkładki pod meble oraz uszczelki, zmniejszające ryzyko wychładzania pomieszczeń i chroniące przed koniecznością częstego włączania kaloryferów. Wyrób ten stanowi podstawę wielu zakładów produkcyjnych, ekip remontowych oraz przedsiębiorstw budowlanych. Doskonale tłumi dźwięki, dlatego bywa kładziony na sufitach, ścianach lub podłogach i stanowi alternatywę dla pianek poliuretanowych. Filc jest sprzedawany w formie arkuszy lub elastycznych taśm, które z łatwością dopasowują się do rozmaitych powierzchni i zapewniają nienaganną przyczepność. Jest to artykuł tworzony z włókien sztucznych bądź syntetycznych, który może mieć różną grubość oraz twardość.

Zdaniem wielu osób jest to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, sprawdzających się w środowiskach narażonych na działanie wilgoci. Ponadto nie niszczy się na skutek silnego promieniowania słonecznego ani ujemnych temperatur, co powoduje, że odnajduje się niemalże w każdych warunkach. Jest nabywany przez wzgląd na właściwości cieplne, elastyczność oraz możliwość przycinania zgodnie ze swoimi potrzebami. Filc jest niepodatny na wibracje i niewrażliwy na rozrywanie lub tarcie.

Tworzy się z niego między innymi podkładki pod naczynia, kładzione na stołach. Skutecznie zabezpieczają one drewniane blaty przed zabrudzeniami, wysoką temperaturą lub wilgocią. Niekiedy jest przyklejany do spodu mebli, co zmniejsza ryzyko zarysowania parkietów, paneli lub płytek. Można go nabyć w przedsiębiorstwie Eko-Tech, proponującym niedrogie wyroby, rekomendowane przez wielu nabywców. Na katalog firmy składa się między innymi taśma filcowa o różnej gramaturze, która sprawdza się w trakcie remontów czy wznoszenia budynków.

Wszystkie produkty znajdujące się w asortymencie mają niezbędne atesty, będące potwierdzeniem ich jakości. Odznaczają się właściwościami antypoślizgowymi i zabezpieczają powierzchnie przed zabrudzeniami. Gwarantują komfort użytkowania i mogą być przyklejane do płaszczyzn o różnym stopniu chropowatości. Taśmy czekające na klientów bywają nieocenione w branży obuwniczej, militarnej, przemysłowej oraz motoryzacyjnej, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich w warunkach domowych.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://converting-tasm.pl
Dodano: 2022-10-26
Telefon: 343578624
Miejscowość: Kalety
Adres: Fabryczna 1B
Kod pocztowy: 42-660

Źródła:
https://converting-tasm.pl/filc-techniczny/filc-samoprzylepny/


Inne Firmy