Makieta 3D | https://dephos.com/pl


Nowoczesne muzea nie muszą już ubiegać się o przyznanie im możliwości zaprezentowania (nawet na krótki czas) w swoich zbiorach oryginalnych rzeźb przestrzennych. Dużo prostszym, tańszym i dającym podobne wrażenia dla odbiorcy sposobem jest montaż instalacji 3D. To nowoczesna forma, pozwalająca na zeskanowanie oryginału za pośrednictwem lasera, przekonwertowanie uzyskanego w ten sposób zbioru punktów w obraz przestrzenny, który następnie można bezproblemowo wydrukować w dowolnym formacie i wielkości. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne odwzorowanie w skali 1 do 1 rzeźby wykonanej przez znanego twórcę i odtworzenie jej kopii.

Powstała w ten sposób makieta 3D może być wykonana z różnego rodzaju materiałów. W przypadku firmy DEPHOS Group sp. z o.o., która jest jednym z czołowych polskich realizatorów usług skanowania laserem, jej pracownicy proponują wydruk z wykorzystaniem plastiku PET-G lub brązu. Wspomniany wykonawca dysponuje zarówno mobilnym laserem, jak i prywatnym parkiem drukarek 3D, więc można mu z powodzeniem powierzyć przeprowadzenie całego świadczenia, od zeskanowania obiektu po wytworzenie oraz zaprezentowanie gotowej makiety.

Powyższym sposobem łatwo jest doposażyć lokalne muzeum, które z uwagi na niewielki budżet oraz brak możliwości przeprowadzenia takiego transferu nie może sobie pozwolić na sprowadzenie do swoich zbiorów eksponatów o ogólnoświatowej sławie i renomie. Dzięki wykonaniu odpowiadających im rozmiarowo kopii można mimo wszystko ubogacić posiadaną kolekcję o cenne repliki cennych dzieł sztuki, co z pewnością przełoży się na ilość odwiedzających placówkę, a przez to także wygenerowanie większych zysków. 

Obejrzenie reprodukcji jest ciekawym doświadczeniem dla dzieci i młodzieży, które ze względu na brak środków nie mogą sobie pozwolić na wyjazd edukacyjny za granicę i zapoznanie się tam z oryginalną rzeźbą. Dużym plusem wydruku przestrzennego jest dokładne odwzorowanie jego parametrów, w tym wysokości. Pozwala to dostrzec ogrom pracy, jaki włożył artysta w stworzenie danego dzieła.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://dephos.com/pl
Dodano: 2021-08-29
Telefon: +48 502 023 042
Miejscowość: Zabierzów
Adres: Rodziny Poganów 63
Kod pocztowy: 32-080

Źródła:
https://dephos.com/pl/oferta/108-druk-i-makiety-3dInne Firmy