Jak wybrać firmę świadczącą usługi property management?


Samodzielne zarządzanie najmem może być uciążliwe i trudne nawet jeśli ma się na wynajem niewielkie mieszkanko, wynajmowane jednej osobie. Wymaga to znajomości wielu kwestii, zabezpieczenia swych interesów oraz dopełnienia obowiązków prawnych. Dlatego w przypadku posiadania większych powierzchni, większej liczby lokali itp. wielu właścicieli decyduje się powierzyć zarządzanie najmem wyspecjalizowanej w tym zakresie firmie, oferującej usługi typu property management. Gdzie ją znaleźć i jak wybrać?

Znalezienie tego rodzaju ofert na pewno nie będzie trudne, gdyż najem jest w Polsce bardzo popularny, przede wszystkim ze względu na wysokie ceny nieruchomości. Powodują one, że nie tylko prywatnym osobom bardziej opłaca się wynajmować mieszkanie niż je kupić (czy też nie mają możliwości kupna ze względów finansowych), także przedsiębiorcy często wolą wynajmować dane powierzchnie, na przykład biurowe czy magazynowe, niż posiadać je na własność. Czasem zresztą rozwiązanie to bywa praktyczniejsze - gdy danych obiektów potrzebuje się tylko na jakiś czas.

Jasne jest jednak, że nie wszystkie firmy oferujące zarządzanie najmem nieruchomości są tak samo godne uwagi. Na pewno warto postawić na przedsiębiorstwo, które:

  • ma duże doświadczenie i wiele takich działań na koncie, a najlepiej - obecnie wiele obiektów pod opieką,
  • oferuje kompleksowe usługi, co możliwe jest w przypadku prowadzenia współpracy z wieloma specjalistami, z różnych branż.

To ostatnie wynika z tego, że najem musi wiązać się z zadbaniem o liczne interesy posiadacza obiektu, a także zadbaniem o optymalizację wydajności budynku. Firma CBRE, działająca w wielu krajach i w Polsce bardzo prężnie, jest na pewno najlepszym wyborem gdy komuś zależy na kompleksowości takich usług oraz ich wysokiej jakości.

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: https://www.cbre.pl/
Dodano: 2023-05-25
Telefon:
Miejscowość: Kraków
Adres: Wielicka 28
Kod pocztowy: 30-552

Źródła:
https://www.cbre.pl/uslugi/zarzadzanie-nieruchomosciami-i-portfelami-nieruchomosci/zarzadzanie-nieruchomosciamiInne Firmy