http://www.biurorewident.pl/


Nieznajomość prawa nie tylko szkodzi, ale staje się przyczyną prawdziwego zamętu w firmie. Warto na bieżąco śledzić zmiany w przepisach i w razie potrzeby korzystać z pomocy biur rachunkowych, które pomogą poprawnie rozliczyć się.

We Wrocławiu biura rachunkowe oferują swoją pomoc nie tylko wtedy, kiedy potrzeba jest prowadzenia ksiąg rachunkowych, ale również wtedy, kiedy chcielibyśmy zasięgnąć doradztwa podatkowego. Przepisy ulegają ciągłym zmianom, co powoduje nieraz sporo zamieszania w tej kwestii, dlatego dobrze by było poradzić się specjalisty czy to, co robimy, robimy dobrze. W innym przypadku może okazać się na koniec roku, że brakuje nam jednego z ważnych dokumentów, a przygotowanie go jest bardzo trudne.

Zwyczajowo biura księgowe zajmują się prowadzeniem ksiąg rachunkowych i bieżącym notowaniem operacji gospodarczych. To nie tylko pozwoli uniknąć bałaganu pod koniec roku, ale również zapewni porządek w dokumentach. Biura wówczas prowadzą ewidencję podatku VAT, środków trwałych czy niematerialnych. Przygotowują sprawozdania, w których w skład wchodzi między innymi bilans zysków i strat, rozliczenie przepływów pieniężnych. Na nasze życzenie mogą przygotować zestawienie obrotów i sald, które może niejednokrotnie pomóc ułatwić planowanie działania firmy.

Inną usługą, która dość często jest wykonywana przez biura rachunkowe to prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Taka księga jest częścią tzw. małej księgowości, która nakłada obowiązek np. ewidencji przychodów i kosztów, podatku VAT. Biuro może również wykonać rozliczenie do ZUS, które jest związane z odprowadzanymi składkami ubezpieczeniowymi. Może je przekazać bezpośrednio do stosownego urzędu.

Z pomocy biur księgowych we Wrocławiu warto skorzystać także wtedy, gdy nasze obowiązki zawodowe są dość rozległe i samodzielnie nie możemy reprezentować siebie w ZUS-ie czy urzędzie skarbowym. Tutaj jednak trzeba zadbać o stosowne pełnomocnictwo tak, aby pracownik biura rachunkowego mógł podejmować działania w naszym imieniu. Na biurorewident.pl znaleźć można informacje o jednym z biur księgowych.

 

Wystaw Komentarz

Oceń firmę (5 z 1 głosów)


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

WWW: http://www.biurorewident.pl/
Dodano: 2018-02-21
Telefon: 516 146 730
Miejscowość: Wrocław
Adres: Mydlana 1
Kod pocztowy: 51-502

Źródła:
http://www.biurorewident.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biuro_rachunkowe


Inne Firmy